14 січня, 2025

Вибір редакції

НОВЕ У БІБЛІОТЕЦІ

Перелік книг на гендерну, феміністичну тематику, про становище жінок в Україні, (пере)видані та анонсовані в 2024 році
Підбірку книг створили Тамара Марценюк та Ірина Ніколайчук. 
«Шлюбний портрет»: Лукреція Медічі — жертва чи справжня тигриця?
«Гендер в деталях» разом з видавництвом «Vivat» та мистецтвознавицею й авторкою Історичних Салонів @kate_art_expert говорять про видатних жінок минулого.
Прогресивні сили мають переглянути підхід до ідей свободи, запропонований неолібералізмом. Вони повинні знайти спосіб зробити феміністичну політику привабливою для широкого загалу, не звинувачуючи людей у незнанні чи нерозумінні. Ми живемо у час змін, який почався ще до останніх потрясінь і продовжується зараз. Держава вже не підтримує різноманіття, а намагається його послабити або навіть позбутися. Тепер настав момент розробити нові ідеї, які запропонують натхненну та природну альтернативу.
Цієї миті завтра_2.0
А що б ви зробили, якби могли б пірнути у часовий портал і опинитися у своєму 16-му дні народження? Як би ви поводилися? Що б змінили, виходячи з нинішнього досвіду Саме ці питання виникають постійно під час прочитання книги Емми Страуб «Цієї миті завтра». Головна героїня Еліс у свій 40-й день народження несподівано для себе мандрує у часі та опиняється у своєму 16-річчі, коли все ще попереду, життя грайливе та безтурботне, батько сповнений сил й енергії, а відчуття дорослості як ніколи реальне.
Невидимі злочини. Чому Україні потрібен законопроєкт №5488
Ухвалення законопроєкту №5488 є не просто формальним кроком у вдосконаленні законодавства, але й потужним сигналом для всіх громадян, що Україна рішуче виступає проти дискримінації та насильства.
Законопроєкти №5488 і №9103 — як вони наблизять нас до Євросоюзу і віддалять від росії
Упровадження законопроєктів №5488 і №9103 не лише наблизить Україну до ЄС, але й допоможе ще більше відірватися від ментального впливу росії.
Матері, доньки, доглядальниці: як розпізнати дезінформацію про жінок у медіа
У вирі інформаційної війни розпізнати правду стає все складніше. Чому гендерні питання часто стають мішенню для маніпуляцій? Чи впливають наші упередження на сприйняття інформації? Як не потрапити в пастку дезінформації та зберегти критичне мислення в digital-епоху – детальніше у статті.У вирі інформаційної війни розпізнати правду стає все складніше. Чому гендерні питання часто стають мішенню для маніпуляцій? Чи впливають наші упередження на сприйняття інформації? Як не потрапити в пастку дезінформації та зберегти критичне мислення в digital-епоху – детальніше у статті.